ANA-niečo o nej

23. září 2008 v 15:25 | Nelly
Pro MA je charakteristické vědomé omezování příjmu potravy, úmyslné snižování hmotnosti nebo udržování podváhy. Děje se tak odmítáním stravy (restrikcí), na začátku nejčastěji omezování cukrů a tuků, později vynechávání jídla i tekutin, dále zneužíváním projímadel, někdy spojené se zvracením...
A také excesivním cvičením. Hubnutí pak vede k podstatným tělesným změnám - ztráta menstruace, vypadávání vlasů, suchost kůže, zvýšená lomivost nehtů, bolesti břicha, zácpa, snížení tepové frekvence, srdeční arytmii a až k srdeční zástavě, metabolické změny ( hlavně tam, kde je zvracení a zneužívání projímadel), svalová slabost, změny v krevním obraze, změny hormonální, osteoporóza (řídnutí kostí s následnými patologickými zlomeninami) aj. Extrémní hubenost vede ke ztrátě vnímání vlastního těla a takový člověk si připadá tlustý a má strach z obezity. Z psychických potíží se objevuje depresivní syndrom, zvýšená dráždivost, sebevražedné myšlenky a tendence.

Na vzniku PPP se podílí mnoho faktorů. V pozadí těchto onemocnění stojí vlivy individuálně psychologické, rodinné, sociokulturní, biologické a další. Najít příčinu PPP je někdy velmi těžké, ale důležité je zachytit toto onemocnění a začít řešit a adekvátně léčit. Pokud trpíte poruchou příjmu potravy nebo máte jen podezření na tuto nemoc, tak se obraťte na praktického lékaře, psychologa (děti ve škole i na školního poradce), psychologickou poradnu nebo na psychiatra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.